You are here: Почеток Пливање Покана

Покана

Е-пошта Печати PDF

Почитувани,

Во вторник, 28.11.2017, во Градска кафеана „Фурна“, во Скопје во 12.30 часот ќе се одржи медиа бранч со новинари со претседателот на Пливачка Федерација на Македонија, Александар Маленко. 

На самиот настан ќе се разговара за чекорите кои Пливачката федерација на Македонија планира да ги преземе за да го зајакне пливањето како спорт во државата.

Покануваме претставници од Вашата редакција да го проследат настанот и да известуваат за него.

Последно освежено ( Четврток, 07 Декември 2017 09:50 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер