You are here: Почеток Пливање Државно првенство во пливање - Куманово

Државно првенство во пливање - Куманово

Е-пошта Печати PDF

На државното првенство настапија 217 пливачи од 16 клубови

Победници по категории на Државно првенство во пливање - Куманово: 

 

Помлади пионери и пионерки:

Стојановска Калина

Јовановски Јаков

 

Постари пионери и пионерки

Петровска Ева

Стојановски Андреј 

 

Кадети и кадетки

Ана Марија Пекчиновска

Антониј Симоновски

 

Младинки и младинци и апсолутна категорија: 

Миа Крстевска 

 

Последно освежено ( Понеделник, 05 Март 2018 09:16 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер