You are here: Почеток

Балканијада - Сараево

Е-пошта Печати PDF
Нашиот Иван Симоновски, го освои шестото место во дисциплината 100 метри делфин на Младинската Балканијада во Сараево. Тој ја мина делницата за време од 57,26 секунди. Овој резултат претставува норма за Младинската Олимпијада во Буенос Аирес.
  • Ана Јаневска 50м делфин со време 29:30
  • Иван Симоновски 50 делфин со време 26:46
  • Миа Крстевска го освио 5тото место на 200м грбно со време 2:23:86
За прв пат по 21 година Македонија имаше и судија на едно првенство, Васил Велков беше меѓу арбитрите на Балканската Олимпијада во Сараево.
 
 
 
 
 
 
Последно освежено ( Понеделник, 07 Мај 2018 09:31 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер