You are here: Почеток

FINA Ultra Marathon Swim Series Ohrid 25km

Е-пошта Печати PDF

На 25.08.2018 година во Охрид се одржа 32 издание на Охридскиот пливачки маратон, на кој триумфираа италијанските пливачи Франческо Џетини во машка и Барбра Поцобон во женска конкуренција. На целта тие беа пречекани со аплауз од публиката која драматичниот финишго следеше од кејот, а маратонците ги пречекаа претседателот на државата Ѓорѓе Иванов и првиот човек на Пливачката федерација на Македонија Александар Маленко, кои им честитаа на успехот.

 

ОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ

 

 

 

 

 

 

 

Последно освежено ( Четврток, 20 Септември 2018 10:55 )  

Пливање

Ватерполо Репрезентација

Ватерполо Клубови

Последни фотографии

Спонзори и помагатели

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Медиумска поддршка

Банер